KDU.breadcrumbs.homeArchiv Den matek s koncertem Řetůvanky již podesáté
Zpět

Den matek s koncertem Řetůvanky již podesáté

Přidáno 22. 8. 2021
Ilustrační foto
Na neděli 8. května připadly v letošním kalendáři hned dvě události. Státní svátek – Den vítězství, na připomínku 71 let od konce 2. světové války, a Den matek, který se slaví vždy na druhou květnovou neděli. Právě oslava svátku matek je u nás v České Třebové každoročně spojena s koncertem oblíbené dechové kapely Řetůvanky v městském parku Javorka.
Řetůvanka, v jejíchž řadách hraje a zpívá řada Třebováků, má skvělého kapelníka Jiřího Zemana, který v nabitém kalendáři kapely vždy pamatuje právě na tento koncert. Bylo tomu tak i letos a proto jsme se v Javorce sešli, slavili a zpívali již podesáté v řadě. Zázemí a organizační záležitosti zajistila městská organizace KDU-ČSL s podporou Koalice pro Pardubický kraj. Pořadatelé měli stejně jako v předešlých deseti letech i letos největší obavu z nepřízně počasí, které by zmařilo veškeré úsilí. Počasí ale tentokrát vyšlo úplně ideálně, proto jsme prožili příjemné nedělní odpoledne s kvalitní hudbou, dobrým jídlem i pitím. Za Řetůvankou totiž chodí stabilní publikum a odmění ji vždy zaslouženým potleskem.
Každoročně potěší maminky (i budoucí) a babičky přáním a malou kytičkou náš senátor Petr Šilar, který je dlouholetým podporovatelem a příznivcem Řetůvanky. Letos spolu s ním přijel i místostarosta Ústí nad Orlicí Michal Kokula. Poděkování patří i místní organizaci Orla (panu Petru Voleskému), která zajistila pro děti oblíbenou atrakci skákací hrad. Děkuji také všem lidoveckým dobrovolníkům, kteří s akcí každoročně nezištně pomáhají. I proto bylo v Javorce opravdu živo…. Dodatečně gratulujeme také všem maminkám a babičkám v České Třebové, kterým to letos do Javorky nevyšlo, a přejeme hodně zdraví, spokojenosti a rodinné pohody.

Tak za rok, vyjde-li počasí tak jako letos, zase v Javorce na viděnou.
Za MO KDU-ČSL
Miloslav Tesař 

Fotogalerie: