KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Jak(ne)proběhla oslava Dne matek
Zpět

Jak(ne)proběhla oslava Dne matek

Přidáno 13. 5. 2019
Ilustrační foto
Oslava dne všech maminek
Nejstudenější 12. květen za posledních 13 let vystavil stopku Dni maminek v Javorce.

Tradiční akce pořádaná MO KDU-ČSL u příležitosti Dne matek se poprvé po 13-ti letech nekonala pro nepřízeň počasí. Koncert dechové hudby Řetůvanka byl i letos nachystán především pro maminky, ale potěšit se poslechem mohl přijít samozřejmě i jejich doprovod.

Nachystané bylo občerstvení, chutné klobásy z udírny a točené pivo. Pro děti byl připraven skákací hrad a projížďka na koníkovi. Pozvaní byli hosté zvučných jmen nejen zde v regionu, České republice, ale i v zahraničí. Pozdravit maminky a popřát jim k svátku přislíbila paní starostka města Magdalena Peterková. Svou účast, řekl bych již tradičně, přislíbil senátor Petr Šilar, pod jehož záštitou se měla akce konat. Zavítat do našich končin měl také europoslanec a velký sympaťák Tomáš Zdechovský a podpořit nás v našem konání a pozdravit návštěvníky zamýšlel také nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný.
Pro maminky byly nachystané kytičky jako malá pozornost. Počasí však nakonec vystavilo příjemnému nedělnímu odpoledni stopku.

            Jakožto organizátoři akce jsme již několik dní předem bedlivě sledovali předpověď počasí a od samého začátku nebyla příliš příznivá. Sobota 11.5. ale nakonec byla příjemným jarním dnem, a tak jsme se rozhodli vyřknout definitivní rozhodnutí až během nedělního dopoledne. Noc byla deštivá a nedělní dopoledne s sebou zároveň přineslo výrazné ochlazení a studený vítr. S nelehkým srdcem, s ohledem na všechny skutečnosti, počasí, zdraví posluchačů i vystupujících muzikantů a připravených českotřebovských Sokolek, energii věnovanou do příprav akce, jsme se ji nakonec rozhodli v tento 13. ročník zrušit. Ručička teploměru ukazovala 10° C a to dle meteorologického archivu bylo zdaleka nejchladnější počasí za posledních 12 let, kdy se akce konala.

Přesto se našla řada příznivců této akce, které neodradila zima a vypravili se do Javorky, aby se osobně přesvědčili, zda akce skutečně neproběhne. Pro ně jsme na místě s našim týmem byli připraveni a jako malou pozornost a omluvu je potěšili alespoň malou kytičkou a drobnými dárečky pro děti a vnoučata.
            Na počasí ale rozhodně neremcáme. Poslední roky byly suché a srážek byl nedostatek, a tak zaplať Pán Bůh za tu vláhu. Vodu potřebujeme všichni. Věřím, že 14. ročník v roce 2020 bude vydařeným a shledáme se společně v Javorce opět u příležitosti svátku maminek za hudebního doprovodu.
 
Martin Voleský
Předseda MO KDU-ČSL Česká Třebová