Zpět

Miloslav Tesař

místopředseda místní organizace
Žiji od narození ve Třebové a pracuji, tak jako můj děda i praděda, "na dráze" jako strojvedoucí (občas i strojmistr). Mám rád své město i svou práci, stejně tak jako svou rodinu (manželka Jana, syn Jakub a dcera Kateřina)
Aktivně se snažím již řadu let svou činností v místní KDU-ČSL přispět k bohatému kulturnímu životu města - pořádáme plesy, přednášky, koncerty, akce pro děti atd. A když zbude čas, tak aktivně odpočívám - zahrada, chov králíků, kolo, lyže, cestování, kultura....

Ve Třebové se mi toho líbí hodně, proto zde s rodinou žijeme. Nejraději se dívám na naše město z okolních kopců a sleduji pohybující se vláčky na pozadí věže kostela či radnice. O to méně rád vidím těžké kamiony při průjezdu městem, vnímám to jako chybu současného vedení radnice, že stavba kontejnerového terminálu, která způsobila jízdy stovek kamionu centrem města, nebyla řešena v návaznosti na budoucí přivaděč R35 a enormně město zatěžuje. Odpověď dopravního odboru občanům bydlící u hlavní silnice, že si tam neměli pořizovat dům, ve kterém bydlí třeba již několik generací, vidím jako projev arogance a neschopnosti. Bude se ještě někdy řešit silniční obchvat města?

Nekompetentnost vedení města nejen v oblasti dopravy,ale i v oblasti školství a kultury se projevila při odvolání pana ředitele ZUŠ MgA. Bohuslava Mimry. Ten, kdo pro město dokázal vlastními silami realizovat hudební díla, jaká nemají v podobných městech obdoby, a kdo připravil řadu žáků pro studium na konzervatoři, není pro "hudební znalce z radnice" dobrým šéfem umělecké školy.

Konečně je tady někdo (tedy naše Koalice pro Č.Třebovou a KDU-ČSL), komu není lhostejný stále narůstající počet hracích automatů a videoloterijních terminálů v barech a hospodách po celé Třebové. Vždyť více než 600 měst a obcí v ČR už tomuto vředu řeklo dost. I v našem nejbližším okolí (Litomyšl, Lanškroun, Letohrad, Ústí n.O, Vysoké Mýto) proti hazardu zasáhli, jen ve Třebové to současnému starostovi a jeho kolegům nevadí. Patologické jevy, zadlužování rodin a kriminalita spojená s gemblerstvím jsou pro někoho vedlejší - vždyť peníze jsou vždy až na prvním místě. My ale tyto peníze do městského rozpočtu nechceme, chceme raději město bez heren a blikajících automatů! Když ostatní města dokáží hospodařit i bez příjmů z hazardu, nelze se vymlouvat, že se bez těchto špinavých peněz neobejdeme.  Milí Třebováci, co s tím uděláme ???

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.