Zpět

Ing. Petr Šilar

Senátor Parlamentu ČR
Jsem venkovan, narodil jsem se na vesnici a za slámu v botách jsem se nikdy nestyděl. I můj vztah k politice je vždy měřen zájmy lidí, žijících na venkově. Když si Petr Šilar něco myslí, tak to i říká. Když Petr Šilar něco podporuje, nepočítá, kolik výhod mu to přinese nebo sebere.
Pocházím z tradiční evangelické rodiny z Horní Čermné. Můj otec byl známým písmákem a uznávaným znalcem rodové historie a to i našich exulantů do Ameriky, konkrétně Texasu. Osobně jsem měl, společně s otcem, tu čest, se zúčastnit sjezdu Šilarů v městečku West, kam od nás přišli vystěhovalci již před 160 lety. Přes toto dlouhé období, mají jejich potomci k naší zemi dodnes hluboký vztah.

Po Střední zemědělské škole v Lanškrouně, kde byl mým spolužákem Josef Lux, jsem absolvoval Agronomickou fakultu na Vysoké škole zemědělské a další tři roky pracoval jako agronom v Zemědělském družstvu Mistrovice. V roce 1989 jsem se stal členem OF a od roku 1990 působil dlouhá léta jako starosta města Letohradu. V letech 2000–2010 jsem pracoval jako člen Rady Pardubického kraje. Roku 2005 jsem vstoupil do  KDU-ČSL a roku 2010 jsem úspěšně kandidoval do Senátu PČR ve volebním obvodě č. 46 - Ústí nad Orlicí. Nyní jsem předsedou senátního Klubu pro obnovu demokracie – KDU-ČSL a nezávislí a místopředsedou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova. Jsem rád, že svoje bohaté životní zkušenosti mohu takto zúročit.

Přímý kontakt na asistenty:

Petr Čada
731 603 822
cadap@senat.cz
koalice.pk@gmail.com

Oficiální profil senátora zde.